Z czym pić syrop korzenny?

Korzenny smak jest ostry, wyrazisty, ale zarazem bardzo przyjemny. Syropy w takich smakach wzbogacają różnego rodzaju napoje, dodając im aromatu i głębi. Z czym najlepiej komponują się korzenne przetwory?

Herbata

Herbata z dodatkiem aromatycznego syropu staje się prawdziwie rozgrzewającym napojem. Do herbaty czarnej bardzo pasują syropy z dodatkiem czegoś słodkiego, co pozwoli zastąpić biały cukier, jak chociażby syrop malinowy z imbirem dostępny na eterno.pl. Do herbaty o łagodniejszym smaku wystarczy odrobina tradycyjnego, korzennego syropu.

Kawa

Kawa to kolejny gorący napój, który znakomicie smakuje z korzennymi dodatkami. Sprawdzą się syropy z dodatkiem wanilii, która nieco złagodzi smak ostrzejszych przypraw, dobrym rozwiązaniem jest także połączenie syropu korzennego z niewielką ilością miodu. Jeszcze inny pomysł to przygotowanie kawowego deseru korzennego – do gorącego naparu wlewamy aromatyczny syrop i dekorujemy napój bitą śmietaną oraz cynamonową posypką.

Grzańce

Wino i piwo można pić na gorąco – tak właśnie powstają popularne grzańce. Ich przygotowanie jest bardzo proste, wystarczy na wolnym ogniu podgrzać alkoholowy napój z dodatkiem cytryny, pomarańczy, rodzynek, suszonych śliwek albo jabłek, uważając przy tym, by nie doszło do zagotowania mikstury. Przed zdjęciem z ognia trzeba wyjąć owoce, a na koniec do grzańca wlewa się korzenny syrop. Całość można jeszcze posłodzić miodem albo brązowym cukrem.

Drinki

Mocniejsze drinki tak samo da się przyprawić korzennymi smakami. Idealnie sprawdzą się słodzone, korzenne syropy, jak syrop z cynamonu i karmelu albo imbiru i cukru trzcinowego – takie smaki dobrze komponują się z whisky oraz rumem. Alkohol zalewa się wrzątkiem i słodzi łyżeczką cukru, podgrzewa i uzupełnia korzennym syropem oraz sokiem z owoców.

Orzeźwiające, chłodne napoje

Korzenne przyprawy nadają się nie tylko na chłodne wieczory. Jest wiele korzennych syropów, które działają orzeźwiająco, zwłaszcza gdy połączy się je z owocami cytrusowymi. Korzenne dodatki sprawiają, że lemoniada zyskuje bardziej intensywny smak, a jej chłodzące właściwości są jeszcze lepiej odczuwalne.

Lemoniadę przygotowuje się z czystej wody oraz świeżych owoców. W klasycznym przepisie pojawia się syrop z cukru i cytrynowego soku, ale są też wersje z syropem korzennym, na przykład na bazie pomarańczy oraz imbiru.

Marek Lisowski

Marek Lisowski

Entuzjasta motoryzacji, miłośnik sportów ekstremalnych i ekologicznych rozwiązań. Od lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, inspirując ich do poszukiwania nowych pasji. Jego dynamiczny styl pisania oddaje energię tematów, które porusza.

Artykuły: 656

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *