Co zrobić, gdy masz problem ze zbyt dużą ilością kredytów i pożyczek?

Zarówno pożyczka, jak i kredyt to w wielu wypadkach jedyny sposób na zrealizowanie swoich planów i marzeń. Ich zaciągnięcie, często jest też skuteczną metodą na szybkie rozwiązanie przejściowych kłopotów finansowych. Zdarza się jednak, że łączna ilość kredytów i pożyczek staje się kłopotliwa, a mnogość rat i różne terminy ich spłaty, zaczynają sprawiać trudności. W takiej sytuacji warto postawić na pożyczkę konsolidacyjną , która pomoże zapanować nad wszystkimi zobowiązaniami finansowymi w szybki i łatwy sposób. Czym jest i kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczka konsolidacyjna – co to takiego?

Pożyczka konsolidacyjna,  to rodzaj zobowiązania finansowego, które może łączyć w jedną całość zadłużenia zaciągane w różnych bankach i instytucjach. W wielu przypadkach konsolidacja długów pozwala zapanować nad chaosem, jaki zakrada się do domowego budżetu, kiedy kredytów i różnego rodzaju pożyczek jest kilka. Co więcej, połączenie większej ilości rat w jedną, może  obniżyć ostateczny koszt zadłużenia, , a często także wydłużyć okres jego spłaty.

Oferty pożyczek i kredytów konsolidacyjnych w wielu przypadkach zawierają dodatkowe korzyści płynące z połączenia całości zadłużenia, takie jak m.in.: odroczenie spłaty pierwszej raty, możliwość skorzystania często z niższego oprocentowania niż spłacane zobowiązania , brak prowizji, a także wydłużenie ostatecznego terminu jego spłaty, co może przyczynić się do płacenia jednej, niższej raty. Kredyt skonsolidowany, zwłaszcza w sytuacji posiadania zadłużenia w kilku instytucjach, często okazuje się sporą zaletą w kontekście miesięcznego rozliczenia. Opisując jego liczne zalety, nie można pominąć również wygody, jaką niesie ze sobą spłacanie jednej miesięcznej raty, a nie kilku w różnej wysokości i najczęściej różnym terminie.

Pożyczki i kredyty konsolidacyjne  mogą okazać się skuteczną metodą na odzyskanie kontroli nad wydatkami i w rezultacie stać się sposobem na poprawę sytuacji finansowej. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę. Przykładem jednej z atrakcyjniejszych jest Pożyczka Fit (RRSO: 6,22%) dostępna w ofercie Kasy Stefczyka. Poza brakiem prowizji i niskim kosztem wyróżnia ją możliwość ustalenia  terminu spłaty pierwszej raty nawet  o 60 dni od daty uruchomienia. Taka przerwa w spłacie zadłużenia pozwala uporządkować swoje miesięczne wydatki i bez pośpiechu przygotować się do co miesięcznej spłaty nowej, ujednoliconej raty kredytu.

Pożyczka  konsolidacyjna  – dla kogo?

Z pożyczki konsolidacyjnej może skorzystać każdy, kto spełnia określone warunki w  formule produktu wybranej instytucji, oferującej konsolidację zadłużenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów udzielanych kredytów i pożyczek, najważniejszym czynnikiem jest zdolność i wiarygodność kredytowa. Ilość i rodzaj dokumentów, jakie należy złożyć, ubiegając się o pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego, jest uzależniona od zasad funkcjonowania konkretnej instytucji. Zdarza się, że różnice w tym zakresie są znaczne.

Z całą pewnością na pewne udogodnienia w obsłudze mogą liczyć ci, którzy decydują się na pożyczkę  konsolidacyjną  online. Ta forma pożyczki, zwłaszcza w obecnym czasie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jej niewątpliwą zaletą jest wygoda. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną. Pozwala to oszczędzić czas i ograniczyć konieczność wizyt w placówce.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że rodzaj zobowiązań podlegających konsolidacji też może się od siebie nieco różnić w zależności od wybranej instytucji. Najczęściej są to m.in:

  • pożyczka/kredyt gotówkowy;
  • pożyczka/kredyt odnawialny;
  • kredyt samochodowy;
  • pożyczka/kredyt hipoteczny;
  • pożyczki/kredyty firmowe;
  • pożyczki zaciągane w instytucjach pozabankowych;
  • spłata karty kredytowej.
Marek Lisowski

Marek Lisowski

Entuzjasta motoryzacji, miłośnik sportów ekstremalnych i ekologicznych rozwiązań. Od lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, inspirując ich do poszukiwania nowych pasji. Jego dynamiczny styl pisania oddaje energię tematów, które porusza.

Artykuły: 656

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *