Jakie części do telefonów psują się najczęściej?

Chociaż nowoczesne smartfony naprawdę wytrzymują bardzo intensywną eksploatację, to jednak wiele ich podzespołów dość często się psuje. Części do telefonów mogą ulec zniszczeniu z różnych powodów np. usterki mechanicznej czy z powodu wady produktu. Jakie elementy są najbardziej podatne na uszkodzenie? Czy można je zmienić?

Przed przejściem do meritum wspomnijmy, że części do telefonów powinieneś nabywać wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim masz wtedy gwarancję jakości elementów, pewność, że będą one dobrze dopasowane do urządzenia i zapewnią trwałość na poziomie zbliżonym do oryginału.

Jakie części do telefonów są najbardziej wrażliwe na uszkodzenia?

Przede wszystkim ekrany. To bardzo intensywnie użytkowany element, który wykonany jest ze specjalnego szkła wraz z dotykowymi sensorami. Poza tym, że jego eksploatacja jest bardzo intensywna, to przy okazji należy uważać na sposób jego przenoszenia itd. Upadek wyświetlacza może skończyć się jego rozbiciem, co najczęściej skutkuje koniecznością wymiany.

Co poza tym? Z pewnością jest to obudowa czyli klapka baterii. Dość wrażliwe na uszkodzenie są też obiektywy aparatu czy czujniki i czytniki (np. czytnik linii papilarnych).

Uwaga na baterie!

Pod wpływem czasu najbardziej na wartości tracą jednak baterie. Nie są one często już tak pojemne jak na początku i szybko ucieka z nich energia. Ładowanie takiego akumulatora również nie daje skutków. Wytrzymałość baterii może spaść w ciągu kilku lat eksploatacji do nawet godziny wytrzymałości. W takim przypadku należy po prostu akumulator wymienić. To jedyny skuteczny sposób na naprawę smartfonu.

Poza tym wrażliwe są także złącza ładowania smartfona, wejście na słuchawki, mikrofon i głośnik. Na wszystkie wymienione części powinniśmy bardzo uważać.

SPRAWDŹ:  Wakacyjna fotografia: sprawdź, jak uniknąć najczęstszych błędów!

W jaki sposób dbać o części do telefonów?

Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiednią obudowę. Ta osłoni urządzenie np. na wypadek upadku z wysokości, uderzenia o kant itd. Szybę zasłoń specjalną powłoką ochronną. Pamiętaj też, aby w razie potrzeby zmienić wyeksploatowane części. Nie powinieneś użytkować smartfonu dłużej ze słabą baterią czy pękniętym wyświetlaczem, bo może się to niekorzystnie przełożyć na pozostałe elementy eksploatacyjne.

Stosując się do powyższych zasad możesz używać swojego telefonu przez wiele lat. Z pewnością będzie to dla Ciebie rozwiązanie korzystne pod względem finansowym i wygodne!

Marek Lisowski

Marek Lisowski

Entuzjasta motoryzacji, miłośnik sportów ekstremalnych i ekologicznych rozwiązań. Od lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, inspirując ich do poszukiwania nowych pasji. Jego dynamiczny styl pisania oddaje energię tematów, które porusza.

Artykuły: 659

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *