Uroda

Nieudany tatuaż – jak to naprawić?

Tatuaż to ozdoba ciała, ale i sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Jednak czasami pod wpływem impulsu możemy popełnić błąd i wytatuować sobie znak czy symbol, który zwyczajnie jest śmieszny. Kolejny problem jest wtedy, gdy zamiast renomowanego studia tatuażu, gdzie pracują profesjonaliści wybierzemy osobę, która dopiero się uczy i co gorsza na nas. Wtedy też mamy problem i to duże problem w postaci nieudanego tatuażu i co wtedy możemy zrobić? Spokojnie to tylko błąd! Bądźmy szczerzy wiele osób podczas wyboru studia tatuażu kieruje się ceną i gdy otrzymuje jakąś „promocyjną” ofertę to oczywiście zamierza z niej skorzystać. Takie osoby najczęściej też żałują tego, że zdecydowały się na tatuaż. Szczególnie, gdy chcą mieć tatuaż w formie motta, czy sentencji w języku obcym, a okazuje się, że tatuażysta poliglotą nie jest, ani też filologiem. W ten sposób łatwo o tatuaż z cyklu „never don’t give up”. Cóż osobnik z taką sentencją może popaść w niezbyt dobry nastrój, a dodatkowo być poirytowany, ale jak mówi przysłowie „chytry dwa razy traci”. Co w takiej sytuacji można zdobić? Na samym początku warto wybrać się do tego znawcy np. ze słownikiem, ale to pewnie niezbyt dużo pomoże. Zdecydowanie lepiej poprosić o zwrot kosztów, jeżeli tatuażysta …

Tatuaż to ozdoba ciała, ale i sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Jednak czasami pod wpływem impulsu możemy popełnić błąd i wytatuować sobie znak czy symbol, który zwyczajnie jest śmieszny. Kolejny problem jest wtedy, gdy zamiast renomowanego studia tatuażu, gdzie pracują profesjonaliści wybierzemy osobę, która dopiero się uczy i co gorsza na nas. Wtedy też mamy problem i to duże problem w postaci nieudanego tatuażu i co wtedy możemy zrobić?

Spokojnie to tylko błąd!

Bądźmy szczerzy wiele osób podczas wyboru studia tatuażu kieruje się ceną i gdy otrzymuje jakąś „promocyjną” ofertę to oczywiście zamierza z niej skorzystać. Takie osoby najczęściej też żałują tego, że zdecydowały się na tatuaż. Szczególnie, gdy chcą mieć tatuaż w formie motta, czy sentencji w języku obcym, a okazuje się, że tatuażysta poliglotą nie jest, ani też filologiem. W ten sposób łatwo o tatuaż z cyklu „never don’t give up”. Cóż osobnik z taką sentencją może popaść w niezbyt dobry nastrój, a dodatkowo być poirytowany, ale jak mówi przysłowie „chytry dwa razy traci”. Co w takiej sytuacji można zdobić? Na samym początku warto wybrać się do tego znawcy np. ze słownikiem, ale to pewnie niezbyt dużo pomoże. Zdecydowanie lepiej poprosić o zwrot kosztów, jeżeli tatuażysta się nie zgodzi, to cóż pewnie trzeba przyjąć decyzję na klatę i zastanowić się dlaczego w liceum nie uważało się na lekcjach angielskiego. Taki tatuaż z błędem można zostawić jako przestrogę dla potomnych, ale lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do profesjonalnego salonu tatuażu, gdzie wykwalifikowany tatuażysta być może pomoże. Taki tatuaż można naprawić, ale nie jest to łatwe. Otóż jedyną możliwością jest zakrycie błędu lub całego tatuażu. Wzorów tatuaży jest naprawdę wiele, więc może się do udać.

Połączenie ma znaczenie

Gdy Twój tatuaż okazał się błędem, a tatuażysta amator zamiast dzieła sztuki wykonał na Twoim ciele, coś co przypomina gryzmoły 4 latka, to oczywiście jedynym słusznym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalistów. Gdy nie jest możliwe zakrycie nieudanego tatuażu można pomyśleć o połączeniu. Otóż przykładu nie trzeba daleko szukać. Mężczyzna pod wpływem nie wiadomo czego, bo pewnie nie logiki, dał wytatuować sobie postać z japońskiej bajki. Jednak tatuaż okazał się tak nieudany, że chciał go usunąć, a że był kolorowy, to jego zakrycie było trudne. Na szczęście trafił na pomysłowego tatuażystę, który rozwiązał jego problem. Wykonał tatuaż, który przedstawia postać z bajki, która maluje obraz, a na tym obrazie jest właśnie nieudany wzór. Prawda, że ciekawy pomysł?

Gdy możliwości brak

Zarówno tatuaże damskie, jak i tatuaże męskie mogą być nieudane. Gdy nawet tatuażysta z renomowanego studia tatuażu załamuje ręce to jedyną możliwością jaka pozostaje jest usunięcie tatuażu. W tym przypadku musisz liczyć się z dużymi kosztami, ale i bólem, wszak taki zabieg jest bardzo bolesny, a co gorsza potrzeba przynajmniej kliku sesji, by pozbyć się niechcianego tatuażu. Do tego celu używa się lasera, który posiada nakładki, dzięki którym możliwe jest usunięcie kolorów tuszu, które jeszcze do niedawna były uznawane za nieusuwalne. Oczywiście ilość wizyt, które są potrzebne do usunięcia tatuażu jest zależna od wielkości, ale również natężenia kolorów. Zabieg trwa około 30 minut, następnie na partie skóry, gdzie znajduje się tatuaż należy założyć opatrunek. Dopiero po kilku tygodniach można umówić się na kolejną sesję.

Akceptacja rzecz ważna

Gdy żaden wykwalifikowany tatuażysta nie podejmie się usunięcia tatuażu, a na zabiegi laserowe cię nie stać, to nie pozostaje nic innego jak zaakceptowanie tatuażu. Na pocieszenie możemy dodać, że po jakimś czasie tatuaż zacznie blednąć, zatem będzie mniej widoczny. Taki nieudany tatuaż nie powinien wywoływać u ciebie kompleksów, lepiej traktować go z przymrużeniem oka, wszak błędy młodości się zdarzają. Po latach możesz też traktować go jako źródło edukacji dla swojego potomstwa, czyli prowadzić wykład jak kończy się nieprzemyślana decyzja o wykonaniu tatuażu.

Tatuaże są ozdobami, ale żeby doskonale się prezentowały muszą być wykonane profesjonalnie. Wtedy też są swoistymi dziełami sztuki, które stanowią dekorację. Dlatego, aby nie żałować decyzja musi być przemyślana. Równie ważne jest znalezienie odpowiedniego studia tatuażu. W tym przypadku trzeba kierować się profesjonalizmem tatuażystów, a nie koniecznie niską ceną.

Shares: