Syntezator analogowy - kiedy warto go kupić?

Syntezator analogowy – kiedy warto go kupić?

Zapoznając się z ofertą rynku muzycznego można zauważyć, że większość współczesnych syntezatorów to modele cyfrowe. Niemniej w wielu sklepach można też spotkać się z analogowymi odpowiednikami tych instrumentów. Dlaczego mogą okazać się przydatne w pracy niejednego muzyka? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego wpisu.

Syntezatory cyfrowe a analogowe

Syntezatory cyfrowe mogą wyróżniać się bardzo dobrą jakością dźwięku. To oczywista cecha urządzenia z wyższej półki cenowej. Atutem syntezatora muzycznego tego rodzaju jest też jego uniwersalność i elastyczność. Jego użytkownik ma sporo możliwości modyfikowania ustawień czy ładowania presetów i próbek dźwiękowych z gotowych banków. Nie da się jednak ukryć, że ogrom możliwości może okazać się przytłaczający dla osoby początkującej. Właśnie z tego powodu, dobrym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w klasyczny syntezator analogowy.

Modele virtual-analog zapewniają większą polifonię i umożliwiają tworzenie równie interesujących połączeń przy wykorzystaniu konkretnego zestawu dźwięków. Ograniczenie tego typu może wydać się na początku minusem. W rzeczywistości jednak, gotowe zestawienie dźwiękowe jest dość plastyczne i można nadać mu unikalny charakter.

Dobrej jakości analogowe syntezatory muzyczne, takie jak np. https://riff.net.pl/1882-syntezatory mogą wyróżniać się oryginalnym brzmieniem. Warto jednak dodać, że emitowane przez niego dźwięki nigdy nie będą sterylne i idealne. Należy mieć na względzie, że to właśnie ten aspekt czyni z analogowych syntezatorów bardzo popularny w ostatnim czasie produkt na rynku muzycznym. Wyjątkowe brzmienie urządzenia to aspekt, na który wielu muzyków jest w stanie zapłacić bardzo wiele pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę kupując syntezator?

Syntezatory to bardzo ciekawe maszyny, umożliwiające tworzenie muzyki również wtedy, gdy nie ma się pojęcia o podstawach teoretycznych. Właśnie dlatego często są wybierane przez osoby początkujące, które mają ochotę zacząć tworzyć muzykę na własną rękę. Tego typu osobom specjaliści rekomendują cyfrowe syntezatory. Wynika to z faktu, że tego typu urządzenia są łatwiejsze w obsłudze i oferują większe możliwości edycji. Wybierając profesjonalny syntezator cyfrowy, można stworzyć naprawdę ciekawe dźwięki.

SPRAWDŹ:  Deskorolki i rowery elektryczne - ulepszone wersje klasycznych sprzętów

Bez względu na to, jakiego rodzaju syntezator muzyczny chce się kupić, warto dokonać wyboru w profesjonalnym sklepie zajmującym się sprzedażą instrumentów. Gwarancja na zakup urządzenia oraz pomoc doświadczonego doradcy to dwie zalety, które determinują opłacalność zakupów w takich miejscach.

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Doświadczona dziennikarka z pasją do literatury i sztuki. Od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne informacje na różnorodne tematy. Jej wszechstronność i zaangażowanie sprawiają, że potrafi zainteresować szerokie grono odbiorców.

Artykuły: 235

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *