Moda

Wełniane czapki na zimę. Na co warto postawić w sezonie 2021/22?

W tym sezonie absolutnym hitem okazują się wełniane czapki, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także są wygodne, miękkie, ciepłe i trwałe. Czym wyróżnia się wełna na tle innych tego rodzaju materiałów? Z czym zestawiać wełnianą czapkę, żeby tworzyć zgrane stylizacje na jesień i jaki model wybrać dla siebie, spośród tych szczególnie wartych uwagi?

Czym wyróżniają się wełniane czapki?

Wełna wyróżnia się na tle innych materiałów, z których tworzy się czapki oraz szaliki już przez samo swoje pochodzenie. Naturalna, czyli pozyskiwana od owiec, ma niesamowite właściwości izolacyjne, jest bardzo miękka, puszysta, miła w dotyku i delikatna dla skóry. Czapki wykonywane w całości z naturalnej wełny są zwykle jednymi z najdroższych modeli, głównie ze względu na fakt, że żaden materiał syntetyczny nie ma takich właściwości zatrzymywania temperatury.

Wełna, jak wiele naturalnych materiałów, wymaga specjalnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie prać zbyt często wełny w pralce automatycznej. Teoretycznie większość nowoczesnych pralek jest wyposażona w program przeznaczony do prania wełny, jednak częste pranie, szczególnie z dodatkiem sztucznych detergentów, może negatywnie wpłynąć na jej miękkość. Lepszym rozwiązaniem jest częste wietrzenie czapki, które powinno wystarczyć na długi czas.

Z czym nosić wełnianą czapkę?

Wełniane czapki są dość uniwersalne pod kątem ich stylu – pasują właściwie do każdej stylizacji, zarówno codziennej z jeansowymi spodniami albo dresową sukienką, casualowej z plisowaną spódnicą, botkami i płaszczem, jak i biznesowej, w której czapkę uzupełnia się szerokim szalikiem i zakłada do eleganckiego prochowca. Wiele zależy od charakteru samej czapki, ponieważ nie wszystkie modele wełniane są identyczne. Te, które nie posiadają pompona, lepiej nadają się do stylizacji o eleganckim charakterze.

Chociaż wełniane czapki na zimę z założenia pasują do wszystkiego, przy ich zestawianiu z odzieżą warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich kolorów. W zestawieniach eleganckich dodatki takie jak czapka, szalik, czy nawet rękawiczki, nie powinny być kontrowersyjne względem całej stylizacji. Ubierając się bardziej swobodnie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby to właśnie te dodatki stanowiły ożywiony fragment zestawu. Dla przykładu do szarej, jednolitej kurtki, wystarczy założyć bordową czapkę i szalik, żeby całość zyskała nieco charakteru.

Jakie modele czapek są w tym roku szczególnie modne?

Podczas tej jesieni prawdziwym hitem mody stały się czapki sportowe, wełniane, a także eleganckie damskie kaszkiety. Kaszkiet to dobry wybór do wieczorowego stroju na szczególnie eleganckie okazje, na których zupełnie nie sprawdziłaby się wywijana czapka. W każdym innym przypadku model wełniany sprawdzi się idealnie. W nieco bardziej swobodnych zestawach noszonych na co dzień świetnym wyborem może okazać się wełniana czapka z okrągłym pomponem. Za najcieplejsze uznaje się czapki o najgrubszym splocie, który rozpoznać można po charakterystycznych warkoczach splecionych z wełny.

W sklepach z modną odzieżą i dodatkami takich jak lamoda.pl znaleźć można przegląd najmodniejszych modeli czapek damskich w tym sezonie jesienno-zimowym. W dużej mierze są to modele w uniwersalnych kolorach takich jak na przykład odcienie szarości, które świetnie komponują się z różnymi innymi kolorami. Modne są także jasne pastelowe odcienie, które wyjątkowo dobrze podkreślają urodę pań o blond włosach i jasnej karnacji. Dla brunetek i kobiet o nieco ciemniejszym odcieniu skóry dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór głębszych kolorów, takich jak bordo, granat, albo zieleń.

Shares: